Të gjitha stërvitjet, Beachbody në një tabelë të përshtatshme përmbledhëse + 10 programet më të njohura Beachbody

Beachbody është një kompani e njohur amerikane që specializon në zhvillimin e programeve të fitnesit në shtëpi. Një tipar i stërvitjeve në Bodybody është një rezultat i shpejtë dhe efektiv. Të gjitha programet janë të përqendruara në qasjen e integruar për përmirësimin e trupit tuaj.

Kompania Beachbody u themelua në vitin 1998. Gjatë kësaj kohe ka pasur shumë komplekse trajnimi, secila prej të cilave ka karakteristikat dhe përparësitë e veta. Misioni kryesor i kompanisë: për të ndihmuar njerëzit të jetojnë të shëndetshëm, duke përmbushur jetë.

Programet më të suksesshme bëhen Beachbody P90x nga Tony Horton, Çmenduri nga Shaun T, Fiks 21 Ditor nga Vjeshta Calabrese. Popullariteti gjithashtu fitoi teknika trajnuese Chalene Johnson, Sagi Kalev. Në mënyrë që të kuptoj të gjitha shumëllojshmëria e kurseve të fitnesit Beachbody, ne ju ofrojmë një tabelë përmbledhëse me një listë të programeve më të njohura të kompanisë së famshme.

Në tabelë, vlera të shumëfishta:

• Viti: viti i lëshimit të programit, sipas parazgjedhjes, trajnimi renditet sipas kësaj vlere.
  • Emri i programit: lidhjet mund të shkojnë në përshkrimin e hollësishëm të kompleksit (lidhja hapet në një dritare të re).
  • Emri i trajnerit: kush është përgjegjës për trajnimin.
  • Kohëzgjatja e videos: sa kohë është trajnimi
  • Kohëzgjatja totale: sa ditë e hartuan të gjithë grupin e klasave
  • Sasia e trajnimit: sa trajnim është përfshirë në kurs
  • kompleksitet: i ulët, i mesëm, i lartë, shumë i lartë. Ju lutemi vini re se ndarja në nivele të kompleksitetit është shumë relative. Perceptimi i trajnimit varet shumë nga personi.
  • Përshkrim i shkurtër: një përshkrim i përgjithshëm i trajnimit.

Një tryezë e të gjitha stërvitjeve në Beachbody

Ju lutemi vini re se tabela është shumë e përshtatshme: ju mund të renditni programet sipas vlerës së dëshiruar, p.sh. , traineri, niveli i kompleksitetit, kohëzgjatja totale e programit. Thjesht klikoni shigjetat në kokën e tabelës.

kompleksitet
2002Slim në 6Debbie SibersStërvitje totale për të gjithë trupin25 50-minutaDitë 425ulët
2002Fuqia 90 (+ Seria Master)Toni HortonKompleksi i kardio dhe stërvitjes së forcës40 60-minutaDitë 9013mesatare
2004P90XToni HortonNgarkesa fuqie për të gjitha grupet e muskujve45 60-minutaDitë 9012Shumë të larta
2005Seria e hollëDebbie SibersStërvitje totale për të gjithë trupin (seri video)30 100-minutaDitë 3010mesatare
2006TurboJamChalene JohnsonUshtrime të bazuara në kikboks20 45-minutaDitë 306ulët
200710-Minute TrajnerToni HortonStërvitje e shkurtër për të gjithë trupin10 minutaDitë 308mesatare
2007Hip Hop AbsShaun TUshtrim hip hop për humbje peshe25 45-minutaDitë 306ulët
2007Abs Hip Hop (vazhdim)Shaun TUshtrim hip hop për humbje peshe30 45-minutaDitë 308ulët
2008Rockin 'TrupiShaun TStërvitje vallëzimi15 45-minutaDitë 307ulët
2008Ekstreme ChaLeanChalene JohnsonTrajnimi i forcës30 45-minutaDitë 9014mesatare
2009RevAbsLeva e borditTrajnim me një sy në bark dhe trup20 40-minutaDitë 9011mesatare
2009Brazil Butt LiftLeandro CarvalhoStërvitje për kofshët dhe vithet30 45-minutaDitë 308mesatare
2009marrëziShaun TKardio intensive, pliometrike30 60-minutaDitë 6012Shumë të larta
2010Të vogla në 6: Rezultate të ShpejtaDebbie SibersStërvitje totale për të gjithë trupin (vazhdim)35 65-minutaDitë 425ulët
2010TurboFireChalene JohnsonKardio për djegien e dhjamit30 55-minutaDitë 14012i lartë
2011P90X2Toni HortonNgarkesa fuqie për të gjitha grupet e muskujve50 70-minutaDitë 6014i lartë
2011PompëMullinjtëUshtrimi me një shtangë30 60-minutaDitë 908i lartë
2011AziliShaun TForca, gjimnastikë dhe plyometrics40 60-minutaDitë 308Shumë të larta
2012Azili 2.0Shaun TForca, gjimnastikë dhe plyometrics40 60-minutaDitë 309Shumë të larta
2012Bisha e trupitSagi KalevTrajnim me pesha për rritjen e muskujve30 50-minutaDitë 9017Shumë të larta
2012LuftuarMullinjtëNjë kardio intensive e bazuar në artet marciale30 60-minutaDitë 6012i lartë
2013Fokus T25Shaun TKardio për djegien e dhjamit25 minutaDitë 9015i lartë
2013P90X3Toni HortonForcë intensive dhe stërvitje kardio30 minutaDitë 9020Shumë të larta
2014Maksimumi i çmendurisë 30Shaun TKardio intensive, pliometrike30 minutaDitë 6013Shumë të larta
2014PiYoChalene JohnsonNjë përzierje e yogës, Pilates dhe forcës20 45-minutaDitë 608mesatare
2014P90Toni HortonUshtrime kardio të forta për fillestarët25 45-minutaDitë 9014ulët
2014Rregullimi 21 ditorCalabres VjeshtëNgarkesa aerobike dhe e fuqisë30 minutaDitë 2111mesatare
201521 ditë rregullim ekstremCalabres VjeshtëNdiqni intensivisht rregullimin 21 ditor30 minutaDitë 2111i lartë
2015Çekiçi dhe dalta e masteritSagi Kalev + Vjeshtë CalabreseStërvitje intensive për të gjithë trupin35 40-minutaDitë 6019i lartë
2015Seri Master i Ashensorit të Prapanicës BrazilLeandro CarvalhoStërvitje për kofshët dhe vithet30 minutaDitë 304mesatare
2015Cize: Fundi i UshtrimitShaun TStërvitje vallëzimi35 40-minutaDitë 306mesatare
2016Cize: Niveli tjetërShaun TVazhdon Cize (niveli i ri)30 40-minutaDitë 306mesatare
2016Carnivale heqë vithet e BrazilitLeandro CarvalhoStërvitje për të gjithë trupin30 minutaDitë 305mesatare
201622 Korpusë të Vështirë MinutashToni HortonKardio + ngarkesë intensive e energjisë22 minutaDitë 609i lartë
2016Nxehtësia e venditCalabres VjeshtëStërvitje vallëzimi30 minutaDitë 3010ulët
2016Bërthama e ForcësJericho dhe JoelNjë kardio intensive e bazuar në artet marciale25 45-minutaDitë 3012i lartë
20163 javë tërheqje jogaJeton, Ted,

Alisa, Besimi
Yoga për fillestarët20 30-minutaDitë 2121ulët
2016Yoga StudioJeton, Ted,

Yoga për fillestar dhe të ndërmjetëm10 45-minutaDitë 3030mesatare
2017JuV2Leandro Carvalhostërvitje kardio me ndikim të ulët për fillestarët30 minutaDitë 306ulët
2017Java e ShaunShaun TForca, gjimnastikë dhe plyometrics25 40-minutaDitë 77i lartë
2017Dyqan me ndërrimeChris DowningKardio dhe trajnim në peshë për humbje peshe25 50-minutaDitë 2111mesatare
2017Java e PastërMegan DavisUshtrime kardio të forta për fillestarët25 30-minutaDitë 74ulët
2017Një javë e punës së rëndëSagi KalevTrajnim me pesha për rritjen e muskujve45 50-minutaDitë 75Shumë të larta
2017Pak i fiksuarCalabres VjeshtëStërvitje e thjeshtë për tonin e muskujve30 minutaDitë 75mesatare
201880 ditë fiksimCalabres VjeshtëStërvitje për barkun, këmbët dhe vithet45 60-minutaDitë 8080i lartë
2019Transformimi: 20Shaun TStërvitje kardio20 minutaDitë 4030Shumë të larta
2019LIIFT4Joel FreemanTrajnimi i forcës30 40-minutaDitë 6032i lartë
2019Mëngjes Meltdown 100Jericho MammatusStërvitje kardio20 30-minutaDitë 100100Shumë të larta

10 programet më të njohura Beachbody

Team Beachbody ka bërë listën e vet kryesore të programeve më të njohura, bazuar në pikëpamjet e vlerësimit. Nëse nuk mund të vendosni, një fillim kompleks për të trajnuar në shtëpi, ne ju ofrojmë një përzgjedhje të programeve më të njohura Beachbody. Lidhje me përshkrimin e hollësishëm të trajnimit të dhënë në tabelën e mësipërme. Informacioni i përdorur në faqen zyrtare të internetit beachbodyondemand.com.

1. Rregullimi i 21 ditës

Fix 21 Day Fix në muajin e parë fjalë për fjalë shiti shitjen, dhe madje edhe pas 3 vitesh popullariteti i programit Vjeshta Calabrese nuk ulet. Kursi i fitnesit bën përshtypje me shumëllojshmërinë dhe efektivitetin e tij, kështu që në mënyrë të merituar kryeson renditjen Beachbody. Vetëm 30 minuta në ditë me Vjeshtë simpatike do t'ju çojë shpejt në destinacionin tuaj.

2. Dyqan me ndërrime

Shift Shop - një nga programet më të fundit të Beachbody, i cili zhvilloi trajnerin e ri Chris Downing. Kursi u lëshua në verën e vitit 2017 dhe tashmë ka sulmuar me sukses renditjen e sistemeve të njohura të fitnesit në shtëpi. Programi përfshin stërvitje kardio dhe stërvitje forcë në disa nivele vështirësie nga 25 në 50 minuta.

3. Thelbi i forcës

Trajnimi Core De Force bazuar në elementet e MMA (artet marciale të përziera). Për shkak të kësaj, programi po zvogëlohet nga francezët, kështu ndihmon në tonifikimin e trupit. Klasat jepen nga një palë trainerësh Jericho dhe Joel, të cilat do t'ju befasojnë në një mënyrë pozitive dhe miqësore të kryerjes së trajnimeve. Programi në thelb ofron peshë kardio për djegien e dhjamit, inventar që nuk ju nevojitet.

4. Fiks 21 Ditor Extreme

Pas suksesit të programit ekipi 21 Day Fix ekipi Beachbody ka vendosur të lëshojë një vazhdim, në të cilin do të gjeni një ngarkesë më ekstreme për të gjithë trupin. Video gjithashtu zgjat për 30 minuta si në edicionin e parë, por tani Vjeshta ofron një ushtrim më intensiv dhe me goditje, kështu që programi i thjeshtë nuk do të jetë i saktë. Për klasa përveç shtangë dore, do t'ju duhet zgjerues tubi.

5. Fokusi T25

Focus T25 është një trajnim kompleks tre-mujor për djegien e dhjamit që do t'i përshtatet të gjithëve që dëshirojnë të humbin peshë. Seancat zgjasin vetëm 25 minuta, por edhe për atë kohë të shkurtër, Shaun T do t'ju thajë. Programi përbëhet nga tre faza: muajin e parë do të punoni në një djegie të dhjamit intensiv, në muajin e dytë do t’i shtohen tonifikimin e muskujve dhe gjatë muajit të tretë do të jeni në gjendje të konsolidoni suksesin dhe të punoni për cilësinë. të trupit.

6. Master Hammer dhe Daltë

Një tjetër kurs fitnesi Autumn Calabrese është shumë i lartë në renditjen e programeve më të njohura Beachbody. Por në këtë rast ne do të flasim për trajnime të cilat zhvillohen në bashkëpunim me ndërtuesin e famshëm izraelit të trupit, Sagi Kalev. Kompleksi përfshin një shumëllojshmëri të kardio dhe trajnimit të forcës nga daltë (nga Vjeshta) dhe nga Hammer (nga Saga). Ky çift do t'ju bëjë shumë efektiv për të punuar në transformimin e trupit! Për klasat do t'ju duhet pajisje shtesë.

7. Maksimumi i çmendurisë 30

Por Insanity Max 30 zë vetëm vendin e shtatë për nga popullariteti sipas vlerësimit të Beachbody. Dhe nuk është çudi, sepse ky program nga Shaun T nuk është për të gjithë! Kompleksi ultra-intensiv Insanity Max 30 është një nga më të vështirët në të gjithë gamën e fitnesit në shtëpi. Trajnimi zgjat vetëm 30 minuta, por ndoshta do të jetë më i ashpëri juaj për një gjysmë ore. Nëse mund të mbijetoni 2 muaj stërvitje me Sean, ju jo vetëm që do të ndryshoni trupin tuaj por do të rrisni ndjeshëm nivelin e aftësisë fizike.

8. Korpuset e forta 22 minutash

Për ata që duan të stërviten shpejt dhe në mënyrë efektive, duhet t'i kushtoni vëmendje trainimit kompleks 22-minutësh nga Tony Horton. Programi 22 Minutë Hard Corps hyri në stërvitje kardio dhe trajnim forcë për humbje të shpejtë të peshës dhe muskujve të tonit. Thjesht mendo, vetëm 20 minuta! Edhe personi më i ngarkuar do të jetë në gjendje të caktojë një të tretën e orës për stërvitje ditore.

9. P90X3

Dhe këtu është një tjetër fitnes nga Tony Horton, i cili hyri në dhjetë programet më të njohura Beachbody. Një grup gjithëpërfshirës i stërvitjeve 30-minutëshe P90X3 të përshtatshme për ata që duan jo vetëm të humbin peshë por edhe të punojnë në trupin e lehtësimit të muskujve. Kombinimi perfekt i ngarkesave kardio, forcës dhe funksionale do t'ju ndihmojë të ndërtoni trupin tuaj të ëndrrave.